dnd, d&d dungeons and dragons
 
 
 
 
Stronę poświęcam wszystkim osobom, z którymi mogłem się spotkać w swoim życiu, a także tym, których nie znałem, ale ich geny we mnie pozostały….
 
Do dnia dzisiejszego udało się nam zebrać dane na temat 2494 osób i 823 rodzin.
 
 
Historia ludzkiego grzechu zaczęła się od niewinnego pytania węża do Ewy: "Dlaczego?", "Czy to prawda?" Tak samo zaczyna się przygoda z genealogią i tak samo ciężkie niesie za sobą konsekwencje. Z grzechem bowiem zerwać człowiekowi się nie udało. Od nałogu genealogicznego też niewielu udało się uwolnić. Najpierw przychodzi pytanie: Czemu ten człowiek też się nazywa tak, jak my a nie jest naszą rodziną? Drugi etap to kolejne pytanie: Czemu nie wiedzieliśmy, że ten człowiek jednak jest naszą rodziną? Pytań przybywa, odpowiedzi brakuje. Zaczynamy sami szukać i nigdy nie możemy dowiedzieć się tyle, aby nasza ciekawość została zaspokojona. Nazwisko Adamczyk pochodzące od imienia Adam, często stosowanego w Polsce od XII w. Imię Adam z kolei pochodzi ze Starego Testamentu, gdzie oznaczało pierwszego człowieka, praojca. 
.

 

STRONA GŁÓWNA

H  O  M  E

KALENDARZ -WYDARZENIA

NASZE BADANIA

PO KĄDZIELI.

PO MIECZU.

HISTORIA PIÓREM PISANA

ROZMIESZCZENIE NAZWISK

BAZA NAZWISK ADAMCZYK

POLECANE  LINKI.

Jeśli widzisz błąd, brak, nie znalazłeś swojego nazwiska, masz ciekawy pomysł, chcesz pomóc w inny sposób, prosimy skontaktuj się z nami.

GENEALOGIA STANISŁAW ADAMCZYK

STRAKACZ GENEALOGIA.

STRAKACZ ROCZNIKI

T.P. SKIERNIEWIC

 
 

W młodości mnie one nie interesowały, bo co mi po tym, co było dawno, jeżeli obchodziła mnie tylko przyszłość. Dzisiaj czytam te pamiętniki chciwie, nauczony jaką wartość mają nazwy miejscowości, zakręty drogi, pagórki i promy na rzece. Jak bardzo trzeba cenić prowincję i dom, i daty, i ślad minionych ludzi.
Czesław Miłosz,

"Pisze ten dziennik z niechęcią. Jego nieszczera szczerość męczy mnie. Dla kogo piszę?
Jeśli dla siebie, dlaczego to idzie do druku? A jeśli dla czytelnika, dlaczego udaję że rozmawiam ze sobą? Mówisz do siebie tak, żeby inni cię słyszeli?
Jakże daleko jestem od pewności i rozmachu, które grają we mnie gdy - wybaczcie "tworzę". Tu, na tych kartkach, czuje się jakbym z nocy błogosławionej wydostawał się na twarde światło poranka, które wypełnia mnie poziewaniem i wywleka na jaw moje usterki. Fałsz, tkwiący w samym założeniu mojego dziennika czyni mnie nieśmiałym i przepraszam ach przepraszam....(ale może te ostatnie słowa są zbędne, może już są pretensjonalne? "

Gombrowicz.

Strona ta w zamyśle ma być miejscem kontaktu z wszystkimi, którzy w jakiś sposób są powiązani z rodzinami, które są prezentowane na tej stronie. Chcę zebrać maksymalnie dużo informacji o rodzinach Adamczyków Michalaków, Ambroziaków, Bończaków, Malińskich,  Haczykowskich . Wiedza zgromadzona, o nazwiskach, pozwoli każdemu zainteresowanemu, szczególnie najmłodszemu pokoleniu uzyskać informacje na temat pochodzenia nazwiska oraz rodzinnych korzeni. Być może dla niektórych osób noszących nasze nazwisko byłaby to szansa odnalezienia dalszej lub bliższej rodziny, zamieszkałej w Polsce. Aby jednak tak się stało, trzeba nawiązać kontakt z osobami noszących nasze nazwisko. Każda informacja może okazać się niezwykle cenna. Internet stwarza ogromne możliwości poszukiwań.
Jeśli Posiadasz jakieś powiązanie z rodzinami z tej strony, nosisz takie samo nazwisko, masz informacje,

RODOWÓD  GENEALOGICZNY

Rodowód mój nie sięga bursztynowych szlaków, Mój praszczur się nie najadł na ciele Popiela, I kiedy nie od razu budowano Kraków Zabrakło także mojej krwi przedstawiciela. Czy byli pod Grunwaldem - milczą kronikarze, Jeżeli wzięli Moskwę - to ich tam zjedzono. Brakuje mi pradziadów w głównym nurcie zdarzeń Bym mógł ich dać za przykład pro publico bono. Za to jacyś przodkowie (widzę po swych ustach, Których krój Epikura psuje wstyd nieszczery) Musieli czuć się dobrze przy Saskich Augustach I z Ciołkiem zwiedzać chętnie ogrody Wenery. A ponoć moim krewnym był żołnierz-poeta Co za Kościuszki szyj chciał biskupów, magnatów; Ach czyżbym po nim przejął jakobiński nietakt I czci brak dla błękitnej krwi i purpuratów? Nie słychać o mym rodzie w Noc Listopadową I nie zasilał chyba styczniowych patroli, Z Syberii żaden z moich z posiwiałą głową Nie wracał, by napisać księgę swych niedoli. Za to jakiś zmarznięty francuski gwardzista Miło ogrzał się w jednym z litewskich powiatów, A znów Tatar Potockich czarnym okiem błyskał Do stołecznej działaczki "Proletariatu". Najświeższe drzewa rodu mojego gałązki Spłonęły za murami w getcie i w Powstaniu, Lub w powojennym gruncie przyjęły się grząskim I wypuściły pączek - o nim w jednym zdaniu: Chodziłem do kościoła - oglądać witraże, W komunistycznej szkole miałem same piątki, Od dziecka byłem głodny podróży i wrażeń Nieświadom, że to złego miłe są początki. Nie mam blizn po kajdankach, napletek posiadam, Na świat przyszedłem w czepku, nie pod ułańskim czakiem; Po dekadzie wygnania - polskim jeszcze władam, Proszę więc o dokument, że jestem Polakiem. Nie ma blizn po kajdankach, napletek posiada, Na świat ten przyszedł w czepku, nie pod ułańskim czakiem; Po dekadzie wygnania - polskim jeszcze włada, Prosi nas (!) o dokument, że jest Polakiem! -                   Jacek Kaczmarski 11.1.1993


Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym w kolejce po sławę i pieniądze

Gdybym miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
a miłości bym nie miał,
zostałbym wróżbitą i śmiałbym się
z tego co ludzi czeka

Gdybym rozdał na jałmużnę
całą swą majętność,
lecz miłości bym nie miał,
byłbym uznany za głupca

Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia.
~ Albert Einstein

90 urodziny pra pra babci Wacławy.
 
 
 
TABLICA OGŁOSZEŃ
 
Oświadczenie autora strony:
Celem serwisu jest rozwijanie relacji rodzinnych i ułatwianie kontaktów. Mam nadzieję że moja praca przyniesie satysfakcję tym, którzy zechcą ją przejrzeć oraz pozwoli na pozostawienie w pamięci osoby i zdarzenia odchodzące do historii.
Nie jestem z wykształcenia ani historykiem – genealogiem, ani informatykiem - „webmasterem”, dlatego z góry przepraszam za niedociągnięcia, i to te merytoryczne – dotyczące zagadnień historycznych, jak i formalne – w działaniu i wyglądzie strony
internetowej. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, spostrzeżenia i sugestie dotyczące zarówno pierwszych, jak i drugich. Wszelkie prawa do materiałów, nazw i znaków handlowych użytych na tej stronie należą do ich właścicieli. Prawa autorskie do zdjęć, artykułów i komentarzy należą do ich autorów. Informuje wszystkich zainteresowanych, że to opracowanie nie zawiera nr tel, adresów i innych poufnych informacji, które mogłyby być sprzeczne z prawem. 
Jeżeli ktoś mimo wszystko czuje się urażony danymi jakie znalazł na tej stronie, lub z innych powodów nie chce by były one udostępnione, prószę o kontakt z autorem mogą zostać usunięte. W przypadku chęci kontaktu z osobą na drzewie genealogicznym istnieje taka możliwość tylko w przypadku zgody obydwu zainteresowanych stron. 
Niniejsza strona prowadzona jest wyłącznie w celach osobistych i domowych stosownie do treści art. 3a ust. l pkt l ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, póz. 926 z późn. zm.).
Opublikowane teksty stanowią własność intelektualną Autorów w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie pod względem praw autorskich osobistych i majątkowych
(Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 „Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych”)
Kopiowanie całości lub fragmentów tych tekstów jest dozwolone jedynie po uzyskaniu zgody Autorów,
Jakiekolwiek kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie danych z tej strony bez zgody właściciela jest zabronione. Osoby zainteresowane usunięciem ich danych osobowych z tej strony proszę o przesłanie informacji przez formularz kontaktowy umieszczony na tej stronie.
 
 
 
 

Aktualizacja: 20-01-2024  21:51 

 

 

 
 
isa, dnd.rpg.info.pl wotc, ogl